Aantal zonnepanelen.
Beste, ik wil zelf mijn installatie maken en heb daarvoor de volgende spullen gekocht
14x JA Solar Mono Zonnepaneel 370WP,
14x optimizer S440
1x Solar Edge 3 fase omvormerSEK5K.
Nu lees ik dat er minimaal 16 panelen in een string aangesloten moeten worden.
Is dat juist?
Meer panelen leggen is moeilijk.
Hoe kan ik dit oplossen?
Groeten,
Henk
Als alle 14 panelen dezelfde kant op staan met dezelfde helling en je geen noemenswaardige schaduw hebt op de dag, dan zal het wel werken.
Immers 14x 60V, max DC output voltage van een s440 geeft een max stringspanning van 840V, welke boven de benodigde 750V is die de omvormer nodig heeft.
Maar veel marge bij schaduw is er niet...
Er kan maar 1 paneel in de schaduw komen om als geheel nog goed te werken, bij meer in de schaduw worden de panelen in de zon beperkt in opwek!
Maar bij problemen zou SolarEdge wellicht moeilijk kunnen gaan doen, aangezien je niet aan de ontwerp regels voldoet. Verder moet je ook nog een installateur vinden die jouw systeem in de monitoring aanmaakt/beheert.
Je schijnt ook een aantal SolarEdge online cursussen te kunnen volgen om zelf 'bevoegd installateur' te worden.
Of de S500b optimizers toepassen of de 3-fase voor korte strings omvormer kopen.
Neem deel aan dit gesprek:
Je moet ingelogd zijn om mee te kunnen praten.
Topic gestart | 03 February 2023 om 18:33 |
Aantal lezers | 8 |
Aantal reacties | 2 |
Deel dit topic via: